Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Doteraz nevieme, odkedy budú covid testy vo firmách povinné

Testovanie v Mochovciach. Foto - TASR
Testovanie v Mochovciach. Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

premiér Eduard Heger v sobotnej rozhlasovej debate opatrne naznačil možnosť povinného očkovania seniorov a negatívne reakcie – z koalície aj opozície – nenechali na seba dlho čakať. Čoraz častejšie sa zároveň skloňuje tvrdý lockdown pre všetkých, a ten bez patričnej pomoci štátu, o ktorej sa zatiaľ príliš nehovorí, mnoho prevádzok neprežije.

Od dnes už platí sprísnený covid automat, ktorý znevýhodňuje nezaočkovaných. Ale bez jedného z kľúčových opatrení, OTP režimu na pracovisku.

Dnes sa však (zrejme) aspoň dozvieme návrh štvrtej časti daňovo-odvodovej reformy, Igor Matovič má predstaviť zmeny pre živnostníkov. Je takmer isté, že tým, ktorí využívajú paušálne náklady, sa zaťaženie zvýši. Bude to tak však správne, pretože v porovnaní so zamestnancami sú výrazne zvýhodnení.

Ekonomický newsfilter má 1100 slov, čo je necelých 5 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Matovičova daňová reforma je vízia, netreba ju uponáhľať, hovorí šéfanalytik ministerstva financií

Daňovo-odvodová reforma, ktorú zatiaľ z troch štvrtín predstavil minister financií Igor Matovič, nemusí byť spustená k začiatku roka 2023, hovorí šéf analytikov rezortu financií. Juraj Valachy, ktorý od októbra vedie Inštitút finančnej politiky, ju považuje za „víziu“, s ktorou

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie