Denník N

Ekonomický newsfilter: Doteraz nevieme, odkedy budú covid testy vo firmách povinné

Testovanie v Mochovciach. Foto - TASR
Testovanie v Mochovciach. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

premiér Eduard Heger v sobotnej rozhlasovej debate opatrne naznačil možnosť povinného očkovania seniorov a negatívne reakcie – z koalície aj opozície – nenechali na seba dlho čakať. Čoraz častejšie sa zároveň skloňuje tvrdý lockdown pre všetkých, a ten bez patričnej pomoci štátu, o ktorej sa zatiaľ príliš nehovorí, mnoho prevádzok neprežije.

Od dnes už platí sprísnený covid automat, ktorý znevýhodňuje nezaočkovaných. Ale bez jedného z kľúčových opatrení, OTP režimu na pracovisku.

Dnes sa však (zrejme) aspoň dozvieme návrh štvrtej časti daňovo-odvodovej reformy, Igor Matovič má predstaviť zmeny pre živnostníkov. Je takmer isté, že tým, ktorí využívajú paušálne náklady, sa zaťaženie zvýši. Bude to tak však správne, pretože v porovnaní so zamestnancami sú výrazne zvýhodnení.

Ekonomický newsfilter má 1100 slov, čo je necelých 5 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Matovičova daňová reforma je vízia, netreba ju uponáhľať, hovorí šéfanalytik ministerstva financií

Daňovo-odvodová reforma, ktorú zatiaľ z troch štvrtín predstavil minister financií Igor Matovič, nemusí byť spustená k začiatku roka 2023, hovorí šéf analytikov rezortu financií. Juraj Valachy, ktorý od októbra vedie Inštitút finančnej politiky, ju považuje za „víziu“, s ktorou

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie