Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Vláda dnes zrejme schváli kratší a mäkší lockdown, než boli požiadavky Lengvarského

Ilustračné foto N - Vladimír Šimíček
Ilustračné foto N – Vladimír Šimíček

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

dnes by vláda Eduarda Hegera mala rozhodnúť o lockdowne, ktorý bude podľa informácií Denníka N kratší, ako pôvodne žiadal minister zdravotníctva, a zaočkovaní v ňom budú mierne zvýhodnení. Môžeme len dúfať, že veľmi rýchlo vznikne aj dohoda o tom, ako odškodniť prevádzky, ktorých sa to dotýka. Navyše, v niektorých okresoch sú zatvorené už viac ako mesiac a od vlády sa stále nič nedozvedeli.

Po pondelku poznáme kompletné princípy daňovo-odvodovej reformy predstavenej ministrom financií Igorom Matovičom. Prerátali sme, ako by táto zmena ovplyvnila príjmy živnostníkov.

Ekonomický newsfilter na stredu má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Vláda dnes zrejme schváli dvojtýždňový lockdown s úľavami pre očkovaných

Vláda dnes pravdepodobne schváli mäkší a kratší lockdown, ako žiadal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Podľa informácií Denníka N sa koaličné strany predbežne dohodli na tom, že potrvá len dva týždne, nie tri, a pre zaočkovaných budú platiť drobné zvýhodnenia.

Jeho súčasťou by mal byť zákaz nočného vychádzania a uzavretie celého sektora hotelov, reštaurácií či kaviarní, ale aj kaderníctiev či fitnescentier. Povolený by mal byť pohyb

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie