Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Reforma nemocníc aj ľudia žijúci okolo Chemka Strážske dostali novú nádej

Zamorenie vôd okolo Chemka Strážske Zdroj - Za našu vodu
Zamorenie vôd okolo Chemka Strážske Zdroj – Za našu vodu

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

druhý deň OTP režimu na pracoviskách už prebehol pokojnejšie ako pondelok. Aj najväčší súkromný slovenský zamestnávateľ bratislavský Volkswagen dokázal pretestovať všetkých zamestnancov, ktorých potreboval, no musel na to zriadiť až osem testovacích miest.

Hroziaca kauza 500-eurových poukážok pre ľudí nad 60 rokov, ktoré by mali byť odmenou za ich zodpovednosť pri očkovaní, speje takisto k rozuzleniu – koaličná rada sa dohodla, že sa nedohodne a že SaS, ktorá je za nižšiu sumu, nebude prípadné schválenie s podporou opozície považovať za porušenie koaličnej zmluvy.

Najdôležitejšia novinka je však o reforme nemocníc, o nej viac nižšie.

Ekonomický newsfilter má dnes 1350 slov, čo je 6 minút čítania. Pripravili Oliver Brunovský, Radoslav Tomek a Tomáš Grečko.


1. Šéf parlamentu podporil signatárov Memoranda za lepšie zdravotníctvo a naznačil, že možno podporí aj reformu

Napriek tomu, že predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár ďalej pokračuje vo svojom populistickom vyťažovaní uviaznutých reforiem, jeho včerajšie spoločné vystúpenie s predstaviteľmi banskobystrickej župy a so šéfom lekárskych odborov Petrom Visolajským dáva nádej, že reforma zdravotníckeho systému sa predsa len môže začať.

Kollár síce žiada, aby minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO) najskôr prijal pripomienky županov a primátorov, no ak sa tak stane, Sme rodina aktuálne hlasovanie o nemocničnej reforme podporí.

V čom je rozdiel: 

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie