Denník N

Ekonomický newsfilter: Reforma nemocníc aj ľudia žijúci okolo Chemka Strážske dostali novú nádej

Zamorenie vôd okolo Chemka Strážske Zdroj - Za našu vodu
Zamorenie vôd okolo Chemka Strážske Zdroj – Za našu vodu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

druhý deň OTP režimu na pracoviskách už prebehol pokojnejšie ako pondelok. Aj najväčší súkromný slovenský zamestnávateľ bratislavský Volkswagen dokázal pretestovať všetkých zamestnancov, ktorých potreboval, no musel na to zriadiť až osem testovacích miest.

Hroziaca kauza 500-eurových poukážok pre ľudí nad 60 rokov, ktoré by mali byť odmenou za ich zodpovednosť pri očkovaní, speje takisto k rozuzleniu – koaličná rada sa dohodla, že sa nedohodne a že SaS, ktorá je za nižšiu sumu, nebude prípadné schválenie s podporou opozície považovať za porušenie koaličnej zmluvy.

Najdôležitejšia novinka je však o reforme nemocníc, o nej viac nižšie.

Ekonomický newsfilter má dnes 1350 slov, čo je 6 minút čítania. Pripravili Oliver Brunovský, Radoslav Tomek a Tomáš Grečko.


1. Šéf parlamentu podporil signatárov Memoranda za lepšie zdravotníctvo a naznačil, že možno podporí aj reformu

Napriek tomu, že predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár ďalej pokračuje vo svojom populistickom vyťažovaní uviaznutých reforiem, jeho včerajšie spoločné vystúpenie s predstaviteľmi banskobystrickej župy a so šéfom lekárskych odborov Petrom Visolajským dáva nádej, že reforma zdravotníckeho systému sa predsa len môže začať.

Kollár síce žiada, aby minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO) najskôr prijal pripomienky županov a primátorov, no ak sa tak stane, Sme rodina aktuálne hlasovanie o nemocničnej reforme podporí.

V čom je rozdiel: 

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie