Denník N

Ekonomický newsfilter: Z 500-eurových poukážok je čoraz väčšia populistická fraška

Boris Kollár a Igor Matovič. Foto - TASR
Boris Kollár a Igor Matovič. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

končí sa prvý decembrový týždeň, na Slovensku ešte nie sme dohodnutí na budúcoročnom štátnom rozpočte, prakticky všetky reformy, na ktoré môžeme na budúci rok začať čerpať miliardy eur z plánu obnovy, sú zamrznuté, no v parlamente sa včera väčšiu časť dňa odohrávali preteky v populizme.

Keď líder koalície a minister financií Igor Matovič zistil, že svoju ideu 500-eurových poukážok pre seniorov zrejme tak ľahko nepretlačí cez opozíciu – a v koalícii dostatočnú podporu bez hlasov SaS nemá, vyčaroval rovno za rečníckym pultom z vrecka ďalších 110 miliónov eur pre dôchodcov tentoraz ako kompenzáciu za rast cien energií. Ak, pravda, poslanci podporia jeho skorší, drahší a žiadnymi analýzami nezdôvodnený nápad.

Mať premiéra, ktorý sa namiesto faktov a dát riadi len vlastnými nespracovanými emóciami, bola pre Slovensko tragédia.

Mať ministra financií, ktorý narába so stámiliónmi z peňazí daňových poplatníkov, akoby za ne neniesol žiadnu zodpovednosť, môže byť pre Slovensko ekonomická katastrofa.

Dnes sme všetko dôležité zhrnuli do 1350 slov, čo je 6 minút čítania. Pripravili Oliver Brunovský a Tomáš Grečko.


1. Boj o 500-eurové poukážky sa zvrhol

„Chcem vyvrátiť

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie