Denník N

Ekonomický newsfilter: Strach z inflácie pomôže cenám bytov ďalej rásť

Novostavby v Bratislave. Ilustračné foto N - Tomáš Benedikovič
Novostavby v Bratislave. Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

predbežné údaje o inflácii v decembri priniesli pre eurozónu nový rekord, tempo rastu cien v menovej únii, ktorej členom sme aj my, prekvapivo vystúpilo na 5 %.

U nás je rast cien ešte o čosi vyšší, a tak sa nemožno čudovať, že mnohí Slováci sa proti inflácii rozhodli poistiť kúpou nehnuteľností. Investičný dopyt by preto mal prispieť k tomu, že rast cien bytov v krajských mestách bude aj tento rok dvojciferný, hovorí realitný expert Vladimír Kubrický.

Od dnes bude Ekonomický newsfilter po sviatočnej prestávke opäť vychádzať každý pracovný deň. Ten dnešný má 850 slov, čo znamená 4 minúty čítania. Pripravil ho Radoslav Tomek.


1. Silnejúci investičný dopyt môže zvýšiť ceny bytov o viac ako 10 % 

Ceny nehnuteľností budú ďalej stúpať a ich rast v tomto roku pravdepodobne prekročí 10 %, predpovedá realitný poradca a analytik Vladimír Kubrický. K tomu, že dopyt neutícha aj napriek prudkému rastu cien, v poslednom čase prispievajú

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie