Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Šéf OECD nám prišiel povedať, že je čas správať sa rozumne

Generálny tajomník OECD Mathias Cormann s premiérom Eduardom Hegerom. Foto - TASR
Generálny tajomník OECD Mathias Cormann s premiérom Eduardom Hegerom. Foto – TASR

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Naštartujte svoje podnikanie s výhodným balíkom od ČSOB. Pre Vás osobne aj vašu prevádzku či e-shop.


Dobrý deň,

s reformou stavebného práva, ktorú tento týždeň posunula do parlamentu vláda, to ešte bude zložité. Predseda hospodárskeho výboru parlamentu Peter Kremský (OĽaNO) vo štvrtok na sociálnej sieti netajil rozhorčenie, že vláda návrhy zákonov napochytre schválila, hoci sa predkladateľ vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina) pred Vianocami s poslancami z koaličnej pracovnej skupiny dohodol, že najskôr budú spoločne pracovať na pripomienkach.

„Nedodržal slovo, namiesto toho dal zákony do vlády,“ píše nahnevaný Kremský a vládou schválené návrhy nazval chaotickým nedorobkom, ktorý si presadili oligarchovia a ktorý by bol „zabijakom občianskej výstavby na Slovensku“.

O dva týždne, keď nám tento zákon príde do parlamentu, bude jeho osud zrejme nemilosrdný. Mali sme tu už všelijaké rýchlokvasky, ale toto je ozaj unikát, napísal obvykle decentný šéf hospodárskeho výboru.

Ekonomický newsfilter má dnes 1250 slov, 5 a pol minúty čítania pre vás pripravil Oliver Brunovský.


1. Premiér Heger chápe, že je čas aj na menej populárne opatrenia

Slovenská politika, nehovoriac o hospodárskej politike, nevyhnutne potrebuje kritický pohľad zvonka. Ukazujú to nielen chabé výsledky vládnutia predchádzajúcej politickej zostavy vedenej Smerom, keď sa dlhodobo neriešené problémy zakonzervovali a prehĺbili, ale potvrdzuje to aj vajatanie aktuálnej koalície, ktorá sa na potrebné reformy odhodláva len pod tlakom Európskej únie a s vidinou peňazí z plánu obnovy.

Ďalší impulz Slovensko dostalo včera, ke

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie