Denník N

Ekonomický newsfilter: Šéf OECD nám prišiel povedať, že je čas správať sa rozumne

Generálny tajomník OECD Mathias Cormann s premiérom Eduardom Hegerom. Foto - TASR
Generálny tajomník OECD Mathias Cormann s premiérom Eduardom Hegerom. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

s reformou stavebného práva, ktorú tento týždeň posunula do parlamentu vláda, to ešte bude zložité. Predseda hospodárskeho výboru parlamentu Peter Kremský (OĽaNO) vo štvrtok na sociálnej sieti netajil rozhorčenie, že vláda návrhy zákonov napochytre schválila, hoci sa predkladateľ vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina) pred Vianocami s poslancami z koaličnej pracovnej skupiny dohodol, že najskôr budú spoločne pracovať na pripomienkach.

„Nedodržal slovo, namiesto toho dal zákony do vlády,“ píše nahnevaný Kremský a vládou schválené návrhy nazval chaotickým nedorobkom, ktorý si presadili oligarchovia a ktorý by bol „zabijakom občianskej výstavby na Slovensku“.

O dva týždne, keď nám tento zákon príde do parlamentu, bude jeho osud zrejme nemilosrdný. Mali sme tu už všelijaké rýchlokvasky, ale toto je ozaj unikát, napísal obvykle decentný šéf hospodárskeho výboru.

Ekonomický newsfilter má dnes 1250 slov, 5 a pol minúty čítania pre vás pripravil Oliver Brunovský.


1. Premiér Heger chápe, že je čas aj na menej populárne opatrenia

Slovenská politika, nehovoriac o hospodárskej politike, nevyhnutne potrebuje kritický pohľad zvonka. Ukazujú to nielen chabé výsledky vládnutia predchádzajúcej politickej zostavy vedenej Smerom, keď sa dlhodobo neriešené problémy zakonzervovali a prehĺbili, ale potvrdzuje to aj vajatanie aktuálnej koalície, ktorá sa na potrebné reformy odhodláva len pod tlakom Európskej únie a s vidinou peňazí z plánu obnovy.

Ďalší impulz Slovensko dostalo včera, ke

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie