Denník N

Firemný newsfilter: Slovnaftu matka vyrába konkurenta, ukrajinský oligarcha prichádza do nášho hydinárstva a čipy už bolia menej

Čerpačka Slovnaftu Foto - Slovnaft
Čerpačka Slovnaftu Foto – Slovnaft

Na infekčnejší omikron, ktorý pošle do karantén viac zamestnancov, sa musia pripraviť aj naše firmy. Niekto už testuje aj zaočkovaných, iný má tímy šéfov a kľúčových operátorov na záskok a mnohí mobilizujú na očkovanie. Najväčší problém však je, že vláda doteraz neprikázala, aby si testy na vstup do práce hradili nezaočkovaní pracovníci z vlastného vrecka a ani neskrátila karantény. Oba postupy sú pritom v iných krajinách, ktoré s omikronom už bojujú, úplne bežné. Omikron tak slovenské firmy potrápi zasa viac, ako je nutné.

Všetko ostatné podstatné zo slovenských firiem zhrnul Ivan Haluza do 2 000 slov, čo je 9 minút čítania.

1. Na domácom trhu čerpačiek sa zvýši konkurencia. Poľský PKN Orlen bude silnejším konkurentom Slovnaftu

Poľský PKN Orlen má zatiaľ na Slovensku iba zhruba 20 čerpačiek českej značky Benzina, no teraz získa ďalších 41 od Slovnaftu a dohromady už jednotke trhu bude konkurovať šesťdesiatimi čerpačkami. Slovnaftu po tomto deale zostane takmer 230 púmp.

Motoristov to môže tešiť. Významne najsilnejšiemu Slovnaftu totiž po OMV či firme Shell pribudne na tuzemskom trhu čerpačiek ďalší silný konkurent.

Prečo sa to deje:

Dnes na dennike.sk

Firemný newsfilter

Nové informácie o slovenských podnikoch sumarizuje každý piatok skúsený firemný reportér Ivan Haluza.

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie