Denník N

Ekonomický newsfilter: Bitcoin za dva mesiace prišiel o polovicu hodnoty aj o povesť ochrancu pred infláciou

Foto TASR
Foto TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

v stredu zasadá americká centrálna banka a možnosť, že Fed bude signalizovať agresívnejšie kroky v boji s neutíchajúcou infláciou, vyplašila minulý týždeň finančné trhy. Popri akciách, najmä technologických spoločností, utrpeli kryptoaktíva.

Bitcoin od novembrového maxima stratil polovicu svojej hodnoty. Hovorí ešte niekto o bitcoine ako o poistke proti inflácii?

Ekonomický newsfilter na začiatok týždňa má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Bitcoin padá spolu s akciami, pred infláciou neochráni

Bitcoin zažil jeden z tých horších týždňov aj na svoje rozkolísané štandardy. Cena najznámejšej kryptomeny sa prepadla v sobotu tesne k hranici 34-tisíc dolárov, pomohli tomu obavy z rýchlejšieho sprísňovania menovej politiky v USA.

V porovnaní s maximom vyše 67-tisíc v novembri tak bitcoin prišiel o 

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie