Denník N

Ekonomický newsfilter: Padajú akcie, ale to nie je ten najväčší problém

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

bohužiaľ, prepad akciových trhov nie je ten najväčší problém, ktorý teraz rieši aj biznisová komunita. Napríklad aj na titulke Financial Times bolo včera najviac správ o hrozbe vojny v Európe, ktorá sa zdá každým dňom reálnejšia.

Oplatí sa sledovať, komu dochádza, aké je to dôležité a komu nie. Napríklad Ivan Mikloš oznámil, že na protest proti niektorým výrokom Richarda Sulíka o vzťahu k Rusku vystupuje zo zboru jeho poradcov.

A jedna dobrá správa: Slovensko sa v najcitovanejšom rebríčku vnímania korupcie zostavovanom každoročne centrálou Transparency International zlepšilo a zo 180 hodnotených krajín skončilo na 56. mieste. Výsledná pozícia za rok 2021, ktorý už prvý raz výraznejšie odzrkadľuje vplyv pôsobenia súčasnej vlády, je tak o štyri miesta lepšia ako rok predtým.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 980 slov, čo sú 4 minúty čítania. Pripravil Konštantín Čikovský.


1. Omikron znižuje smrtnosť a skracuje karantény

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie