Denník N

Ekonomický newsfilter: Slovensko si v hodnotení korupcie polepšilo o štyri miesta, cieľ vlády zatiaľ plní na 20 percent

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik na súde. Foto N - Tomáš Benedikovič
Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik na súde. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

strana Sme rodina sa pripojila k opozícii a žiada zníženie dane z pridanej hodnoty na základné potraviny na 5 %, aby zmiernila vplyv zdražovania na peňaženky občanov. Napríklad aj tých bohatých.

Zostáva len dúfať, že opatrenie ako z príručky každého populistu sa stretne s odporom ministra financií Igor Matoviča. Ako sa dozviete nižšie, jeho rezortu sa nepáči ani to, aby rodinné firmy mali o niečo výhodnejší daňový režim.

Viacerých čitateľov možno poteší, že vicepremiér Štefan Holý si pred parlamentnou debatou o reforme stavebného konania verí. Holý totiž sľubuje, že proces získania stavebného povolenia na rodinný dom by sa z dnešných prinajmenšom šiestich mesiacov skrátil na rovnaký počet týždňov.

Ekonomický newsfilter má dnes 1300 slov, čo je 5 a pol minúty čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Slovensko si v hodnotení korupcie polepšilo

Slovensko sa v hodnotení korupcie zlepšilo a v rebríčku 180 krajín poskočilo o 4 miesta. V novom rankingu organizácie Transparency International za rok 2021 je 56. spolu s Ománom a tesne nad Gréckom.

Index vnímania korupcie na Slovensku dosiahol najvyššiu

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie