Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Daniari už idú aj po nezdanených príjmoch z prenájmov, malých e-shopov a taxikárčenia

Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

niekedy sa dejú veľmi zaujímavé veci, hoci sa o nich vôbec nehovorí. Včera vyšlo najavo, že minister dopravy Andrej Doležal už pred dvomi týždňami v tichosti vymenil najvyššieho šéfa Národnej diaľničnej spoločnosti. Namiesto Juraja Tlapu sa predsedom predstavenstva stal doterajší generálny riaditeľ Vladimír Jacko, v minulosti viceprezident košického U. S. Steelu.

Prečo o tom nemalo byť ticho? NDS je najväčší štátny investor na Slovensku, na čele takej firmy by úplne automaticky mali byť najschopnejší z najschopnejších manažérov, lebo by sa za normálnych okolností určite hrnuli do konkurzov na také lukratívne miesta.

Normálne okolnosti však ani tentoraz nenastali. Tlapa pred svojou nomináciou riadil len malú stavebnú firmu špecializovanú na kanalizácie. A za necelé dva roky sa mu nepodarilo urobiť poriadok v projektovaní a vo výstavbe diaľnic ani zabezpečiť nový mýtny systém, ktorý by bol pre štát výhodnejší ako ten od SkyTollu.

Ekonomický newsfilter má dnes 1270 slov, doprajte si 5 a pol minúty čítania. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Finančná správa pripravuje nástroj na kontrolu príjmov cez Airbnb, Booking, Uber alebo eBay

Vyzerá to tak, že daniari začnú od budúceho roka získavať oveľa lepší prehľad aj o malých podnikateľoch, ktorí majú príjmy z e-shopov, prenájmov alebo taxikárčenia.

V pripomienkovom konaní je novela

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie