Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Putin utopil v plynovode Nord Stream 2 desať miliárd. Nepočúva oligarchov, ale generálov

Zľava Šojgu, Putin a Gerasimov. Foto – TASR/AP
Zľava Šojgu, Putin a Gerasimov. Foto – TASR/AP

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

ak máte hypotéku a vzťah k peniazom, skontrolujte si, kedy sa vám najbližšie mení úroková sadzba. Banky už odštartovali zdražovanie úverov a je otázkou času, kedy to pocítite aj vy.

Úročenie najlacnejších hypoték sa postupne zvýši z menej ako jedného percenta na dve percentá. Existuje na to riešenie – predĺženie fixácie napríklad na 5 alebo 10 rokov. V našich textoch sa za pár minút dozviete, aké sú možnosti a komu sa čo oplatí.

Ďalší príbeh je smutnejší, ukazuje, aké obrovské škody môžu vzniknúť, keď niekto iracionálne povýši nad peniaze moc.

Už prvé náznaky invázie na Ukrajinu si vyžiadali veľké sankcie, napríklad voči ruským bankám, oligarchom a politikom. Ďalším dôsledkom je zastavenie plynovodu Nord Stream 2, do ktorého ruská firma Gazprom a jej banky investovali 10 miliárd eur.

Bez Nord Streamu 2 budú Rusi v preprave ropy viac odkázaní na ukrajinskú a slovenskú trasu. Ak teda vôbec chcú do Európy exportovať. Vyzerá to tak, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie