Denník N

Máte drahý bicykel a chcete ho poistiť? Poisťovne si cyklotrendy nevšimli, havarijné poistky na bicykel neponúkajú

Cyklisti v meste. Foto N – Tomáš Benedikovič
Cyklisti v meste. Foto N – Tomáš Benedikovič
  • Poistenie bicyklov pred krádežou či poškodením mimo domu v poisťovniach nenájdete. Na envirovlnu, ktorá tlačí ľudí od áut k bicyklom, ešte poisťovne nezareagovali.
  • Špeciálnu poistku pre bicykle a elekrobicykle má len Generali, aj to len cez vybrané obchody. Ostatné poisťovne škody na bicykli uhradia, len ak je bezpečne zaparkovaný a zamknutý doma a máte poistenie domácnosti.

Čoraz viac ľudí presadá najmä v teplých mesiacoch z áut na bicykle či elektrobicykle. K snahe o zdravý životný štýl či ochranu životného prostredia pribudol aj ďalší dôvod, agresia Ruska na Ukrajine, ktorá tlačí na ceny palív.

No hoci môžu mať ľudia doma aj niekoľkotisícové bicykle, nevedia si ich poistiť pred stratou mimo domu ani haváriou. Aj keď sa na to podľa Mariána Búlika z OVB Allfinanz Slovakia stále častejšie pýtajú, havarijná poistka na bicykel v poisťovniach na Slovensku stále neexistuje.

Čo na trhu nájdete: Špeciálnu

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ beata.lipsicova@... je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Dnes na dennike.sk

Banky a poisťovne

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie