Denník N

Ekonomický newsfilter: Je tu boom fotovoltických elektrární, firmy zareagovali rýchlejšie ako štát

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

udalosťou včerajšieho dňa bolo obvinenie špičiek Smeru Roberta Fica a Roberta Kaliňáka zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny.  Ako fungovala, ako sa za vlád Roberta Fica podľa zistení vyšetrovateľov manipulovalo s informáciami z daňových kontrol a obsadzovali kľúčové pozície v štátnej správe, si prečítajte v článku kolegov Mira Kerna a Veroniky Prušovej.

Od dnes sa prakticky končia pandemické obmedzenia. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský oznámil, že už ani v interiéroch (s výnimkou zariadení sociálnych služieb a zdravotníctva) nebudú povinné rúška ani respirátory. Väčšie obmedzenia padli už dávnejšie.

Dnes by vláda mala zverejniť opatrenia na pomoc domácnostiam s vysokými cenami. Podľa informácií Denníka E sa väčšina koalície dohodla na tom, že pomoc napokon výrazne prevýši pôvodne ohlasovaných 133 miliónov eur, v niektorých prípadoch bude trvalá a plošná. Zvýšiť by sa mali prídavky na deti a daňový bonus.

Pomoc by sa mala financovať aj z vyššieho odvodu pre regulované podniky. Štvrtá koaličná strana SaS s takýmto návrhom nesúhlasila. Včera rokovala o tom, či schému v tejto podobe bude vetovať.

Výber informácií Ekonomického newsfiltra má dnes 1400 slov, vyhraďte si naň 6 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Štát by firmám aj domácnostiam mohol s fotovoltikou pomôcť viac ako doteraz

Zvyšujúce sa ceny energií a perspektíva, že táto situácia pretrvá, priniesli na Slovensku rozmach budovania fotovoltických elektrární. Firmy sa usilujú rýchlo zainvestovať do vlastných riešení, ktoré zvýšia ich energetickú odolnosť.

Ako to riešia firmy:

  • Východoslovenská sieť supermarketov Fresh Plus má už aj teraz na strechách niektorých obchodov a centrálneho košického skladu fotovoltické panely. Teraz ich

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Ekonomika

Teraz najčítanejšie