Denník N

Firemný newsfilter: Veľkú investíciu Porsche máme vo vrecku, v nitrianskom Jaguari sa začína boj o platy a Duslo stratou iba strašilo

Ilustračné foto - Porsche
Ilustračné foto – Porsche

Vláda nakoniec poňala pomoc najslabším príjmovým skupinám s prudkým zdražovaním potravín a energií úplne inak. Bez podpory SaS pretláča trvalé zmeny v sociálnom systéme, ktoré zvýhodnia hlavne rodiny s deťmi a stáť budú až miliardu eur ročne. Najviac sa tak hojí ego ministra financií Igora Matoviča. Opatrenia veľmi pripomínajú jeho takmer zabudnutú daňovú-odvodovú revolúciu. Naopak, najohrozenejších je sto firiem, ktoré Matovič považuje za najviac zarábajúce. Celé sa to má zaplatiť z ich vyšších daní.

A práve to je nebezpečné pre celú ekonomiku. Časy v biznise sú totiž také turbulentné, že z podnikov, ktoré sa zdali byť víťazmi kríz, sa rýchlo môžu stať porazení. Rýchly rast a následné finančné problémy Dedolesa sú len jedným príkladom.

Všetko dôležité, čo sa deje v domácich firmách i čo ich zásadne ovplyvňuje, zhrnul Ivan Haluza do 2 150 slov, čo je 9 a pol minúty čítania.


1. Porsche s novou veľkou investíciu na Slovensku predsa len zakotví, no má byť iná, ako sa pôvodne čakalo

Nemecký výrobca športových automobilov Porsche v lete predminulého roku zverejnil, že na Slovensku uvažuje o výstavbe nového závodu na karosérie automobilov a na linky na ich výrobu až za štvrť miliardy eur a pre celkovo 1 200 zamestnancov. Väčšiu investíciu krajine sľúbil počas koronakrízy iba Volkswagen. O nový závod Porsche vtedy ešte Slovensko bojovalo aj s inými krajinami. Trend informuje, že dnes má byť nová veľká investícia Porsche už pre Slovensko hotovou vecou. I keď jej zameranie sa mení.

Výroba v novom závode bude napokon pozostávať

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firemný newsfilter

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie