Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Embargo na ruský plyn by podľa Bundesbanky uvrhlo Nemecko do recesie

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

ruská invázia na Ukrajinu sa preklopila už do svojho tretieho mesiaca a stále je to najdôležitejšia udalosť, ktorá ovplyvňuje vývoj na prakticky všetkých finančných trhoch a v ekonomikách na celom svete. Tento týždeň sa dozvieme, ako sa stihla podpísať pod výkon ekonomiky viacerých členov eurozóny, vrátane Nemecka, v prvom štvrťroku.

To však bude nič v porovnaní s tým, akú škodu by najväčšej ekonomike eurozóny spôsobilo embargo na ruský plyn. Do silnejúcej debaty o tom, či zaviesť sankcie aj na dovoz ruskej ropy a plynu, vstúpila v piatok nemecká centrálna banka. Podľa nej by eskalácia vojny na Ukrajine a okamžité odstrihnutie sa od plynu z Ruska uvrhli ekonomiku do dvojpercentnej recesie.

Prvý Ekonomický newsfilter týždňa má 1100 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1 Úroky na hypotékach sú nad dvojkou, dopyt po úveroch neutícha

Zvyšovanie úrokových sadzieb hypoték, ktoré sa začalo v polovici februára, je nečakane rýchle a prudké. Pri dlhších fixáciách sa už teraz sadzby začínajú dvojkou a podľa ekonómov môžu vystúpať ešte o ďalší percentný bod. Sazby nad 3 percentami o dva roky

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie