Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Stále sa nevie, kto zaplatí Matovičov balíček, stovke najziskovejších firiem hrozí vyššia daň

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

tri koaličné strany stále nepresvedčili partnerskú SaS, aby podporila balíček opatrení pre ľudí za viac ako miliardu. Šéfovi strany Richardovi Sulíkovi sa nepáči plošné a trvalé zvýšenie niektorých dávok ani to, že by z veľkej časti malo byť financované dodatočnou daňou pre najziskovejšie firmy.

Minister financií Igor Matovič by podľa informácií Denníka E chcel od firiem vybrať dodatočných 250 miliónov eur ročne. Nie je to zanedbateľná suma. Ani pre tie najbohatšie firmy.

Ekonomický newsfilter na utorok má 1100 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil ho Radoslav Tomek.


1. Stovka najziskovejších firiem sa môže pomaly chystať na vyššie dane

Ani štyri dni potom, ako sa vládne strany s výnimkou SaS zhodli na miliardových opatreniach na kompenzáciu rastúcej inflácie, financovaných do veľkej miery ďalším zdanením najbohatších spoločností, nie je jasné, ktoré firmy to napokon zaplatia. Niektorí politici vrátane premiéra Eduarda Hegera hovoria o najziskovejšej stovke, no šéf SaS a minister hospodárstva Richard Sulík s tým nesúhlasí.

Jeho strana nemá problém s prvou

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie