Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Stále sa nevie, kto zaplatí Matovičov balíček, stovke najziskovejších firiem hrozí vyššia daň

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

tri koaličné strany stále nepresvedčili partnerskú SaS, aby podporila balíček opatrení pre ľudí za viac ako miliardu. Šéfovi strany Richardovi Sulíkovi sa nepáči plošné a trvalé zvýšenie niektorých dávok ani to, že by z veľkej časti malo byť financované dodatočnou daňou pre najziskovejšie firmy.

Minister financií Igor Matovič by podľa informácií Denníka E chcel od firiem vybrať dodatočných 250 miliónov eur ročne. Nie je to zanedbateľná suma. Ani pre tie najbohatšie firmy.

Ekonomický newsfilter na utorok má 1100 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil ho Radoslav Tomek.


1. Stovka najziskovejších firiem sa môže pomaly chystať na vyššie dane

Ani štyri dni potom, ako sa vládne strany s výnimkou SaS zhodli na miliardových opatreniach na kompenzáciu rastúcej inflácie, financovaných do veľkej miery ďalším zdanením najbohatších spoločností, nie je jasné, ktoré firmy to napokon zaplatia. Niektorí politici vrátane premiéra Eduarda Hegera hovoria o najziskovejšej stovke, no šéf SaS a minister hospodárstva Richard Sulík s tým nesúhlasí.

Jeho strana nemá problém s prvou

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie