Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Koalícia sa na dôchodkoch nerozpadla, dnes ju otestuje protiinflačný balíček

Ford logo Spoľahnite sa – vo Forde máme dostatok dodávok pre vaše podnikanie. Príďte si pre novú dodávku ešte dnes!


Dobrý deň,

vládna koalícia včera úspešne zložila prvú z tohtotýždňových skúšok a nerozpadla sa po hlasovaní o dôchodkovej reforme. Poslala ju do druhého čítania, aj napriek tomu, že počas rozpravy sa minulý týždeň rozpútala prestrelka medzi stranou SaS a ministrom práce Milanom Krajniakom.

Ďalšia skúška pre vládne strany sa udeje dnes na rokovaní vlády. Tri strany s výnimkou SaS tam chcú presadiť opatrenia za viac ako miliardu ročne na kompenzácie dosahov inflácie na obyvateľov. Liberáli majú problém s tým, že balíček opatrení obsahuje aj nákladné a trvalé zvýšenie podpory rodinám s deťmi, ktoré by sa do veľkej miery financovalo vyššími daňami od vybraných podnikov.

Rokovania prebiehali ešte včera večer a budú pokračovať zrejme až do poslednej chvíle. V každom prípade politici už signalizovali, že dohoda je možná.

Ekonomický newsfilter na stredu má 1300 slov a prečítate ho za päť a pol minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Koalícia je pred rokovaním vlády o pomoci obyvateľom pokojnejšia

Vzťahy v koalícii sa pred dnešným rokovaním vlády, na ktorom sa má rozhodovať o protiinflačnom balíčku, mierne upokojili.

Ministrovi práce Milanovi Krajniakovi zo Sme rodina prešla do druhého čítania v parlamente prvá časť dôchodkovej reformy. A strana SaS už nehovorí o vetovaní balíčka, ale o tom, že si počká, či bude zvýšenie daní kompenzované inými opatreniami.

Prečo je koalícia rozhádaná

Všetky štyri vládne strany súhlasia s 

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie