Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Matovič vidí svoj balíček vo štvrtok v parlamente, aj keď ho SaS bude vetovať

Foto - TASR
Foto – TASR

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

koalícia sa ku kompromisu vo veci prorodinného balíčka opatrení, ktorý presadzuje Igor Matovič, nepriblížila ani včera. Šéf OĽaNO a minister financií odkázal strane SaS, ktorá sa jeho časti chystá vetovať, že ho chce v parlamente presadiť aj bez nej.

Ako píše náš šéfredaktor Matúš Kostolný, nikto okrem Matoviča nevie, o čom je reč. Nikto ucelený návrh nevidel, najmä nie inštitúcie, ktoré majú pripomienkovanie rôznych spasiteľských nápadov v popise práce, ako napríklad Útvar hodnoty za peniaze alebo Rada pre rozpočtovú zodpovednosť. Nie je normálne, aby debata o takomto zásadnom a drahom opatrení prebiehala v tajnosti.

Ekonomický newsfilter na utorok má 1000 slov, venujte mu 4 minúty čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Slovenská ekonomika bude vojnou zasiahnutá najviac v EÚ, predpovedá Európska komisia

Slovenská ekonomika doplatí na ruskú inváziu na Ukrajine najviac z celej Európskej únie, ukazuje porovnanie májovej a februárovej makroekonomickej prognózy Európskej komisie. Ekonomický rast bude pomalší, než predpovedala pred troma mesiacmi vo všetkých krajinách EÚ s výnimkou Holandska a Portugalska.

Slovenská ekonomika porastie

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie