Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Spor medzi Matovičom a Sulíkom o protiinflačnú pomoc sa pred kľúčovým rokovaním vlády vyostril

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

koalícia sa stále nedohodla, čo s balíčkom na podporu rodiny, ktorý sa maskuje ako protiinflačné opatrenia. Strana SaS dokonca predstavila svoj protinávrh, ktorý sa omnoho viac podobá na odporúčania ekonómov, a povedala, že ak minister financií Igor Matovič presadí svoju pôvodnú predstavu napriek vetu liberálov, tak de facto odíde z koalície.

Matovičovi by už niekto mal jasne povedať, že neprijatie opatrení za viac ako miliardu ročne neznamená, že ľudia pomrú od hladu, a že by sme mali diskutovať aj o iných riešeniach.  Ešte to môže zastaviť premiér Eduard Heger, ak nedovolí, aby o opatreniach za miliardu vláda rokovala.

Ekonomický newsfilter na stredu má 1400 slov, čo znamená 6 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. SaS má vlastný návrh balíčka, ktorý je naozaj protiinflačný

Pár hodín predtým, ako by vláda mala rokovať o balíčku na podporu rodinám, situáciu v koalícii najlepšie vystihuje veta z včerajšej tlačovky jeho navrhovateľa Igora Matoviča: „Aj keď SaS možno dúfa, že to vzdáme, my to nevzdáme.“

Matovič chce na zvýšené rodinné prídavky a daňový bonus na dieťa, ako aj na nové príspevky na detské krúžky minúť 1,3 miliardy ročne. Podľa neho tieto opatrenia suplujú protiinflačnú pomoc pre rodiny s deťmi, ktoré patria medzi infláciou najviac ohrozené skupiny.

Šéfa SaS Richarda Sulíka sa mu nepodarilo

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie