Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Spor medzi Matovičom a Sulíkom o protiinflačnú pomoc sa pred kľúčovým rokovaním vlády vyostril

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Naštartujte svoje podnikanie s výhodným balíkom od ČSOB. Pre Vás osobne aj vašu prevádzku či e-shop.


Dobrý deň,

koalícia sa stále nedohodla, čo s balíčkom na podporu rodiny, ktorý sa maskuje ako protiinflačné opatrenia. Strana SaS dokonca predstavila svoj protinávrh, ktorý sa omnoho viac podobá na odporúčania ekonómov, a povedala, že ak minister financií Igor Matovič presadí svoju pôvodnú predstavu napriek vetu liberálov, tak de facto odíde z koalície.

Matovičovi by už niekto mal jasne povedať, že neprijatie opatrení za viac ako miliardu ročne neznamená, že ľudia pomrú od hladu, a že by sme mali diskutovať aj o iných riešeniach.  Ešte to môže zastaviť premiér Eduard Heger, ak nedovolí, aby o opatreniach za miliardu vláda rokovala.

Ekonomický newsfilter na stredu má 1400 slov, čo znamená 6 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. SaS má vlastný návrh balíčka, ktorý je naozaj protiinflačný

Pár hodín predtým, ako by vláda mala rokovať o balíčku na podporu rodinám, situáciu v koalícii najlepšie vystihuje veta z včerajšej tlačovky jeho navrhovateľa Igora Matoviča: „Aj keď SaS možno dúfa, že to vzdáme, my to nevzdáme.“

Matovič chce na zvýšené rodinné prídavky a daňový bonus na dieťa, ako aj na nové príspevky na detské krúžky minúť 1,3 miliardy ročne. Podľa neho tieto opatrenia suplujú protiinflačnú pomoc pre rodiny s deťmi, ktoré patria medzi infláciou najviac ohrozené skupiny.

Šéfa SaS Richarda Sulíka sa mu nepodarilo

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie