Denník N

Ekonomický newsfilter: S&P nám zhoršila výhľad ratingu, bojí sa nielen vojny, ale aj populistických balíčkov

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

tento týždeň sa Igor Matovič aj napriek protestom koaličnej SaS pokúsi v parlamente presadiť svoje dve najnovšie atómovky: podporu pre rodiny za viac ako miliardu ročne a špeciálnu daň pre Slovnaft, ktorý zarába na lacnej ruskej rope.

Osobitnú pozornosť si zaslúži najmä prvý z dvoch nápadov. Akokoľvek geniálny návrh by to bol, ak by aj naozaj vyriešil jedným ťahom chudobu aj pôrodnosť, minister financií preň stále nemá isté krytie. To si všimli aj v ratingovej agentúre S&P.

V piatok Slovensku zhoršila ratingový výhľad na negatívny zo stabilného, čo znamená zvýšené riziko, že prídeme o piatu najlepšiu známku úverovej spoľahlivosti. Hlavným dôvodom je dosah ruskej invázie na Ukrajinu, ale agentúra upozorňuje, že jedna z ciest k slabšiemu ratingu vedie aj cez populistické nákladné opatrenia.

Prvý Ekonomický newsfilter nového týždňa má 1300 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Ratingová agentúra S&P zdvihla varovný prst

S&P Global zhoršila Slovensku ratingový výhľad zo stabilného na negatívny, čo znamená zvýšenú pravdepodobnosť, že pri ďalšom hodnotení príde o známku A+. Hlavným dôvodom je

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie