Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: S&P nám zhoršila výhľad ratingu, bojí sa nielen vojny, ale aj populistických balíčkov

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Dobrý deň,

tento týždeň sa Igor Matovič aj napriek protestom koaličnej SaS pokúsi v parlamente presadiť svoje dve najnovšie atómovky: podporu pre rodiny za viac ako miliardu ročne a špeciálnu daň pre Slovnaft, ktorý zarába na lacnej ruskej rope.

Osobitnú pozornosť si zaslúži najmä prvý z dvoch nápadov. Akokoľvek geniálny návrh by to bol, ak by aj naozaj vyriešil jedným ťahom chudobu aj pôrodnosť, minister financií preň stále nemá isté krytie. To si všimli aj v ratingovej agentúre S&P.

V piatok Slovensku zhoršila ratingový výhľad na negatívny zo stabilného, čo znamená zvýšené riziko, že prídeme o piatu najlepšiu známku úverovej spoľahlivosti. Hlavným dôvodom je dosah ruskej invázie na Ukrajinu, ale agentúra upozorňuje, že jedna z ciest k slabšiemu ratingu vedie aj cez populistické nákladné opatrenia.

Prvý Ekonomický newsfilter nového týždňa má 1300 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Ratingová agentúra S&P zdvihla varovný prst

S&P Global zhoršila Slovensku ratingový výhľad zo stabilného na negatívny, čo znamená zvýšenú pravdepodobnosť, že pri ďalšom hodnotení príde o známku A+. Hlavným dôvodom je

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie