Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: S&P nám zhoršila výhľad ratingu, bojí sa nielen vojny, ale aj populistických balíčkov

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

tento týždeň sa Igor Matovič aj napriek protestom koaličnej SaS pokúsi v parlamente presadiť svoje dve najnovšie atómovky: podporu pre rodiny za viac ako miliardu ročne a špeciálnu daň pre Slovnaft, ktorý zarába na lacnej ruskej rope.

Osobitnú pozornosť si zaslúži najmä prvý z dvoch nápadov. Akokoľvek geniálny návrh by to bol, ak by aj naozaj vyriešil jedným ťahom chudobu aj pôrodnosť, minister financií preň stále nemá isté krytie. To si všimli aj v ratingovej agentúre S&P.

V piatok Slovensku zhoršila ratingový výhľad na negatívny zo stabilného, čo znamená zvýšené riziko, že prídeme o piatu najlepšiu známku úverovej spoľahlivosti. Hlavným dôvodom je dosah ruskej invázie na Ukrajinu, ale agentúra upozorňuje, že jedna z ciest k slabšiemu ratingu vedie aj cez populistické nákladné opatrenia.

Prvý Ekonomický newsfilter nového týždňa má 1300 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Ratingová agentúra S&P zdvihla varovný prst

S&P Global zhoršila Slovensku ratingový výhľad zo stabilného na negatívny, čo znamená zvýšenú pravdepodobnosť, že pri ďalšom hodnotení príde o známku A+. Hlavným dôvodom je

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie