Denník N

Covid zobral pivovaru zisky a teraz zomrel aj jeho zakladateľ, no dediči so štiavnickým ERB-om pokračujú

Rodina Radovcov ešte v čase spoločného podnikania s lídrom a zakladateľom Eduardom Radom (prvý sprava). Zľava zať Jozef Sivák, jeho manželka a Radova dcéra Mária a Radova manželka Mária. Foto - rodina Radovcov
Rodina Radovcov ešte v čase spoločného podnikania s lídrom a zakladateľom Eduardom Radom (prvý sprava). Zľava zať Jozef Sivák, jeho manželka a Radova dcéra Mária a Radova manželka Mária. Foto – rodina Radovcov
 • Jeden z najuznávanejších domácich malých pivovarov ERB najskôr stiahla do strát pandémia. Teraz ho zasiahla smrť zakladateľa Eduarda Radu.
 • Jeho dediči na čele so zaťom a novým generálnym riaditeľom Jozefom Sivákom chcú pivovar zasa dostať do lepšej formy.
 • Rodina však cíti, že bez zakladateľa to bude veľmi ťažká úloha.

Slovenské pivovarníctvo minulý týždeň stratilo jednu zo svojich najvýraznejších osobností. Vo veku nedožitých 63 rokov zomrel Eduard Rada, ktorý po novembrovej revolúcii zachránil upadajúci vyhniansky pivovar Steiger a neskôr mu po jeho predaji vyšiel aj projekt nového banskoštiavnického pivovaru ERB – Eduard Rada Breweries. Steiger pod novými českými vlastníkmi prežil dodnes ako jeden zo štvorice posledných väčších tuzemských pivovarov. ERB je zasa najuznávanejší malý slovenský pivovar. Okrem vlastnej reštaurácie sa predáva iba v lepších hoteloch a reštauráciách. Jeho pivo má na Slovensku najvyššiu cenu.

Pre ERB je úmrtie zakladateľa, o ktorom ako prvý informoval portál opive.sk, teraz iste veľkou stratou. Chýba mu o to viac, že počas koronakrízy museli byť prevádzky dlho pozatvárané a aj štiavnický pivovar sa po dlhom období ziskov vlani i predvlani prepadol do strát.

ERB však pokračuje, pretože zakladateľ si v ňom už dlhšie vychovával

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Cestovný ruch

  Firmy

  Gastro a jedlo

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie