Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Matovičova miliarda pre rodiny je schválená, o dani z ruskej ropy sa rozhodne v stredu

Na snímke sprava minister financií SR Igor Matovič a poslanec NR SR György Gyimesi (obaja OĽaNO) po schválení balíka na pomoc rodinám. Foto – TASR/Jakub Kotian
Na snímke sprava minister financií SR Igor Matovič a poslanec NR SR György Gyimesi (obaja OĽaNO) po schválení balíka na pomoc rodinám. Foto – TASR/Jakub Kotian

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

časť koalície spolu s kotlebovcami a kuffovcami včera schválila miliardový prorodinný balíček ministra financií Igora Matoviča. Mohlo by sa zdať, že o tom, prečo je to nebezpečný a drahý nápad, už bolo povedané všetko.

Nový argument však predsa len priniesla rozpočtová rada, keď zverejnila údaje, ako sa pomoc od štátu prejaví na zlepšení finančnej situácie rodín s deťmi. V percentuálnom vyjadrení to vyzerá ideálne, najviac sa zvýšia príjmy tým najchudobnejším. Lenže v eurovom vyjadrení táto skupina v najväčšej núdzi dostane najmenej. Navyše, polovica zo sumy bude mať podobu – pre niekoho nevyužiteľného – krúžkovného.

Ekonomický newsfilter na stredu má 1250 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Parlament schválil Matovičov balíček aj hlasmi ĽSNS

Parlament s prispením hlasov od poslancov ĽSNS a odídencov z tejto strany schválil balík prorodinných opatrení, ktoré majú podľa svojho autora, ministra financií Igora Matoviča, riešiť rast životných nákladov rodín s deťmi. Od momentu, keď s ním vyrukoval, neprešli ani dva týždne.

Čo sa mení pre rodiny s deťmi:

  • Jednorazový zvýšený prídavok na dieťa 100 eur: vyplatí sa v júni rodinám na každé dieťa. Toto už schválila vláda v nariadení minulý týždeň.
  • Príplatok k prídavku na dieťa: od júla sa zvýši z 12,14 eura na 30 eur.
  • Vyšší daňový bonus: od júla

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie