Denník N

Ekonomický newsfilter: Zostaviť rozpočet na rok 2023 bude ťažké, ale koalícia sa preto rozpadnúť nemusí

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

deň potom, ako minister financií Igor Matovič predpovedal, že koalícia sa v októbri rozpadne, ostatní vládni politici upokojovali situáciu. Minister a šéf OĽaNO podľa nich len „straší“, keď hovorí, že vládnuca štvorka skončí potom, ako nebude možné zostaviť rozpočet na rok 2023.

To by bola mimoriadne ťažká úloha aj bez čerstvo schváleného prorodinného balíčka za 1,2 miliardy eur ročne, ktorý zatiaľ nie je finančne krytý. Aj bez neho musí vláda prijať úsporné opatrenia takmer za miliardu. Napokon, v apríli to aj sľúbila Európskej komisii.

Matovičove slová netreba brať úplne na ľahkú váhu, rozpočet sa nebude rodiť ľahko. Môže si však za to sám, keď pretláčal plošné, a tým zbytočne drahé opatrenia.

Ekonomický newsfilter dnes prečítate za necelých 6 minút, má 1300 slov. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Zostaviť rozpočet na rok 2023 by bolo ťažké aj bez rodinného balíčka

V pondelok minister financií Igor Matovič mnohých prekvapil tvrdením, že vládna koalícia sa rozpadne 15. októbra, keďže nebude schopná do tohto zákonného termínu predložiť rozpočet na rok 2023. Aj keď zostavenie rozpočtu nebude jednoduché, premiér

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie