Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Zostaviť rozpočet na rok 2023 bude ťažké, ale koalícia sa preto rozpadnúť nemusí

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

deň potom, ako minister financií Igor Matovič predpovedal, že koalícia sa v októbri rozpadne, ostatní vládni politici upokojovali situáciu. Minister a šéf OĽaNO podľa nich len „straší“, keď hovorí, že vládnuca štvorka skončí potom, ako nebude možné zostaviť rozpočet na rok 2023.

To by bola mimoriadne ťažká úloha aj bez čerstvo schváleného prorodinného balíčka za 1,2 miliardy eur ročne, ktorý zatiaľ nie je finančne krytý. Aj bez neho musí vláda prijať úsporné opatrenia takmer za miliardu. Napokon, v apríli to aj sľúbila Európskej komisii.

Matovičove slová netreba brať úplne na ľahkú váhu, rozpočet sa nebude rodiť ľahko. Môže si však za to sám, keď pretláčal plošné, a tým zbytočne drahé opatrenia.

Ekonomický newsfilter dnes prečítate za necelých 6 minút, má 1300 slov. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Zostaviť rozpočet na rok 2023 by bolo ťažké aj bez rodinného balíčka

V pondelok minister financií Igor Matovič mnohých prekvapil tvrdením, že vládna koalícia sa rozpadne 15. októbra, keďže nebude schopná do tohto zákonného termínu predložiť rozpočet na rok 2023. Aj keď zostavenie rozpočtu nebude jednoduché, premiér

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie