Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Rozpočet sa dá zostaviť aj bez nových daní, ale učitelia musia na rast platov zabudnúť 

Protest učiteľov v roku 2019. Foto N - Tomáš Benedikovič
Protest učiteľov v roku 2019. Foto N – Tomáš Benedikovič

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

minister financií Igor Matovič minulý týždeň šokoval proroctvom, že koalícia v októbri nezvládne zostavovanie rozpočtu na rok 2023 a rozpadne sa. Jeho štátny tajomník zodpovedný práve za rozpočtové rokovania Marcel Klimek to tak dramaticky nevidí.

Z čisto technokratického pohľadu sa to dá aj bez nových daní, hovorí, ale učitelia, sestry či lekári musia na svoje platové požiadavky zabudnúť.

Treba mať na pamäti, že hlavný vinník nebude SaS, aj keď blokuje všetky Matovičove nápady na nové dane, z ktorých by štát mohol získať stovky miliónov. Problém sa volá prorodinný balíček ministra financií, zmes plošných, a tým pádom drahých opatrení, bez ktorých by vláda mala omnoho širší manévrovací priestor.

Pondelkový Ekonomický newsfilter má dnes 1300 slov, prečítate ho za necelých 6 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Rozpočet sa podľa Matovičovho štátneho tajomníka dá zostaviť aj bez nových daní

V debate o možnom októbrovom konci vlády pre neschopnosť zostaviť štátny rozpočet, ktorú odštartoval minister financií Igor Matovič, zaznel ďalší upokojujúci hlas. Jeho vlastný štátny tajomník Marcel Klimek v rozhovore povedal, že rozpočet pripravený bude, a že sa to dá aj bez zvýšenia daní, ktoré blokuje koaličná SaS. Na požadovaný ďalší rast platov štátnych zamestnancov vrátane učiteľov však

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie