Denník N

Ekonomický newsfilter: Pripravme sa na 150-percentný rast cien plynu

Ilustračné foto – Freepik.com/fanjianhua
Ilustračné foto – Freepik.com/fanjianhua

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

keďže burzové ceny plynu po ruskej invázii na Ukrajinu nie a nie klesnúť, slovenským domácnostiam hrozí, že od januára budú za plyn a teplo platiť o šokujúcich 150 percent viac.

Keď sa koaliční politici dohádajú o rodinnom balíčku a zvyšovaní daní z alkoholu, čaká na nich ďalší problém, a to rok pred voľbami. Nebude to lacné a budúcoročný rozpočet je viac než napätý práve pre rodinný balíček Igora Matoviča.

Ten včera oznámil, že učiteľom zvýši platy, ak prejde zvyšovanie niektorých daní. Obe opatrenia budú spojené, aby si strana SaS nemohla vybrať len rast platov. Namiesto upokojenia konflikt medzi oboma stranami eskaluje.

Ekonomický newsfilter na utorok má 1300 slov, prečítate ho za necelých 6 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Domácnosti čaká plynový šok, vláda zatiaľ hovorí len o zmene DPH

Infláciu zatiaľ Slováci pociťujú najmä prostredníctvom drahších potravín a pohonných hmôt. Hrozí však, že od januára sa k nim pridá bezprecedentný nárast cien plynu a tepla, ktorý medziročný rast spotrebiteľských cien zvýši o 

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie