Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Sulík koriguje náreky Slovnaftu: Čo sa vyrokovalo pri embargu, nie je žiadna tragédia

Richard Sulík Foto - TASR
Richard Sulík Foto – TASR

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

máme za sebou ďalší z hektických dní, v ktorom sa prezidentka Zuzana Čaputová pokúsila zavrátiť koaličnú trojku, aby neporušovala pravidlá demokratickej správy spoločnosti a nerozvracala verejné financie.

Podľa prvých reakcií to však nevyzerá, že by Matovič a spol. pochopili, a tak sa zrejme jeho hra na prorodinný balíček napokon ocitne na Ústavnom súde.

Zároveň indície zvnútra koaličnej rady, ktorú včera strana SaS „dočasne opustila“, naznačujú, že OĽaNO, Sme rodina a strana Za ľudí sa môžu pokúsiť vládnuť aj bez nej. S hlavným vyjednávačom Matovičom a ním organizovanou podporou fašistov a spriatelených nezaradených poslancov.

Na východnom fronte možno práve teraz vojna kulminuje, Ukrajincom sa čiastočne darí zvyšovať export poľnohospodárskych produktov aj po súši, no bez odblokovania morských trás je strop takýchto dodávok na tretine voľakedajších kapacít. A to môže pre chudobné štáty sveta z Afriky a Ázie znamenať katastrofu.

Ekonomický newsfilter má dnes 1300 slov, prečítate ho za necelých 6 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Prezidentka Čaputová žiada riadny legislatívny proces a zodpovedné hospodárenie štátu

Matovičov kalkul, ako sa zapáčiť – ako to on sám vypočítal – rodičom troch miliónov detí tak, aby to zaplatil niekto iný, nateraz nevyšiel.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa rozhodla vetovať tú časť vyše miliardového „balíčka“ ministra financií Igora Matoviča, pri ktorom celkom jednoznačne bol priestor na dodržanie pravidiel riadneho legislatívneho procesu, pretože by mali platiť až od 1. januára 2023.

Prečo bolo veto ne

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie