Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Sulíkovci preverujú, či im košickí ítečkári neprešli cez rozum 

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

Igor Matovič sa včera po týždňoch vystrájania pokúsil o štipku politickej kultúry. Pred zákonom si musíme byť všetci rovní, povedal na margo trestného stíhania šéfa Tiposu Mareka Kaňku, nominanta OĽaNO.

Matovič sa tým trochu odlíšil od Borisa Kollára, ktorý sa snaží svojich ľudí pred zákonom chrániť. Z jeho partie sú zatiaľ trestne stíhaní za korupciu bývalý šéf SIS Pčolinský a poslanec Borguľa.

Otázka je, či táto Kollárova latka nie je nastavená príliš nízko. Predsa len, o vyšetrovaní machinácií v Kaňkových firmách píše portál Aktuality už dva roky, počas ktorých ho Matovič a pred ním Eduard Heger držali vo funkcii.

Aby toho nebolo málo, šéf tretej koaličnej strany SaS Richard Sulík a s ním celá vláda sa podpísali pod trojmiliónovú dotáciu na projekt, ktorý nepôsobí zmysluplne.

Firma Solar Turbines Slovakia získala štátnu dotáciu na tvorbu nových pracovných miest. Teraz Sulíkovi ľudia preverujú, či sa naozaj nové pracovné miesta vytvorili, alebo sa iba ľudia presunuli z jednej firmy do druhej.

Dnešný Ekonomický newsfilter s 1200 slovami prečítate za 5 minút. Pripravil Ján Kováč.


1. Sulíkovci preverujú firmu, ktorej predtým schválili trojmiliónovú dotáciu

Košickí ítečkári žijú už niekoľko týždňov témou, ktorá sa týka dotácie pre firmu Solar Turbines Slovakia. Mnohí považujú za nespravodlivé a zároveň nezmyselné, aby štát dotoval prácu v tomto sektore. Lebo problém v ňom nie je s nedostatkom práce, ale s nedostatkom ľudí. Dotovanie platov ľudí v jednej firme môže preto znevýhodňovať tie ostatné.

K tomu sa teraz pridalo podozrenie, že trojmiliónová dotácia v skutočnosti neprinesie nové pracovné miesta, lebo tie sa iba

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie