Denník N

Crazy nemajú iba v názve firmy. Slovenská rodina v Nemšovej vyrába surfy na moria po celom svete

Podnikateľská rodina Bukovčákovcov - otec Jozef (v strede) a synovia (zľava) Jozef mladší, Pavol, Juraj a Michal. Foto - Crazy Fly
Podnikateľská rodina Bukovčákovcov – otec Jozef (v strede) a synovia (zľava) Jozef mladší, Pavol, Juraj a Michal. Foto – Crazy Fly

Náčinie pre prevažne morské športy sa vo veľkom vyrába iba v prímorských krajinách. Znie to logicky. No jedna slovenská firma je určite výnimkou. A nejde o predlženú ruku zahraničného investora, ale o podnik v slovenských rukách, ktorý sa s domácim vývojom presadil na moriach po celom svete.

Firma vyrába surfy na kitesurfing. Čiže vodný šport, pri ktorom sa jazdec na surfe necháva poháňať nielen silou vĺn, ale zavesený pod šarkanom využíva aj prúdenie vetra.

Podniku pomáha zdokonaľovať jeho náčinia na egyptskom pobreží jeden juhokórejský testovací jazdec a má aj dvoch pretekárov z Dominikánskej republiky vo Svetovom pohári tohto športu.

Pripadá vám to ako príbeh z pobrežia prímorského štátu? V skutočnosti ide o tuzemskú firmu Crazy Fly z považskej Nemšovej v rukách rodiny Bukovčákovcov z neďalekej Novej Dubnice.

A nejde o žiadnu malú firmičku so zopár nadšencami. Podnik

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie