Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Oprava druhého piliera bude zložitejšia, ako sa zdalo (ale pracuje sa na nej)

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

na konci uplynulého týždňa sa nazhromaždilo viacero ponurých správ – aprílová priemyselná produkcia sa medziročne prepadla takmer o 10 percent, a hoci pokles postihol len tretinu odvetví, žiaľ, išlo o tie kľúčové pre Slovensko, predovšetkým o automobilový priemysel.

Vyšlo najavo aj to, že ruskí agresori pri ostreľovaní zničili v čiernomorskom prístave až 300-tisíc ton obilia. Ukrajinci tvrdia, že za ne na svetovom trhu neexistuje alternatíva, dodávky na Blízky východ a do Afriky nemožno fyzicky nahradiť.

Nemáme však len zlé správy – viacero slovenských firiem dosahuje výborné výsledky a môžu byť inšpiráciou. Prečítajte si o úspechoch firmy Gevorkyan z Vlkanovej alebo Crazy Fly z Nemšovej.

Dnešný Ekonomický newsfilter s 1350 slovami prečítate za 6 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Množstvo pripomienok ukazuje, že na návrhu reformy druhého piliera treba ešte popracovať

Po vyše dvoch rokoch vládnutia sa koalícia konečne chystá na úpravy dôchodkového systému. Návrh zmien v prvom pilieri prešiel v parlamente na májovej schôdzi do druhého čítania.

Minister práce Milan Krajniak pripravil aj návrh reformy druhého piliera a novelu zákona posunul do pripomienkového konania začiatkom mája. K návrhu však prišlo takmer 160 zásadných pripomienok.

Prečo treba druhý pilier opravovať: V

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie