Denník N

Splátku hypotéky nafukuje aj poistenie. Kedy ho možno zrušiť (päť otázok a odpovedí)

Ilustračné foto - Fotolia
Ilustračné foto – Fotolia

Novú životnú poistku som si zobral len preto, aby som dostal nižší úrok na hypotéke, hovorí Adam zo Šale. Životné poistenie si platil už pred zadlžením, ďalšie poistenie splácania úveru sa mu preto zdalo zbytočné. S manželkou, ktorá je spoludlžníčkou, platia len na poistení k úveru dohromady 50 eur mesačne.

„Neviem, či je to rozumné,“ hovorí pri úvahe o tom, že vzhľadom na vysokú infláciu by si mal viac strážiť výdavky. Finančný poradca mu radil, aby poistku k hypotéke zrušil. „V banke sa však na mňa pozerali urazene s tým, že je to veľmi zlý nápad, ktorý by som si mal rozmyslieť,“ dodáva čitateľ Denníka E.

Bankári rovnako ako finanční sprostredkovatelia klientom radia urobiť si revíziu výdavkov v čase vyšších tlakov v rodinnom rozpočte. Tie spôsobujú aj rastúce ceny. Pre banky sú však poistky k úveru citlivá vec. Jednak je poistený úver menej rizikový, no predávať poistky je zároveň ich biznis.

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Slavomír Molnár je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Dnes na dennike.sk

Banky a poisťovne

Investovanie a úvery

Reality

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie