Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Sulík si plní plynovú domácu úlohu, Matovič sa nechce vzdať rodinného bagra

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Naštartujte svoje podnikanie s výhodným balíkom od ČSOB. Pre Vás osobne aj vašu prevádzku či e-shop.


Dobrý deň,

ceny plynu minulý týždeň zaznamenali rekordný rast po tom, ako Rusko znížilo dodávky do Európskej únie. Aj Slovensko dostalo v piatok len polovicu objemu, ktorý si objednalo. Dobrou správou je, že minister Richard Sulík prišiel s riešením, ktoré má domácnosti do veľkej miery pred turbulentným vývojom na burze ochrániť.

Jeho najväčší politický rival, minister financií Igor Matovič zasa nevyužil šancu na kompromis v otázke rodinného balíčka, ktorý vetovala prezidentka. Šéf OĽaNO je odhodlaný dať hlasovať o prelomení jej veta aj s vedomím, že sa to nemusí podariť, alebo ak áno, tak len vďaka hlasom extrémistov.

Aj v prípade úspechu v parlamente balíček skončí na Ústavnom súde a možno nikto nebude mať nič. Ak by akceptoval pripomienky prezidentky, ľudia mohli mať aspoň tú časť pomoci od štátu, ktorá má byť účinná už od júla.

Prvý Ekonomický newsfilter týždňa má 1300 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Matovič pri balíčku neberie kompromis, ide preraziť veto prezidentky

Minister financií Igor Matovič nevyužil možnosť na rozumný kompromis v prípade rodinného balíčka. Namiesto toho, aby prijal pripomienky prezidentky, a tým zabezpečil aspoň prvé zvýšenie podpory už od júla, rozhodol sa pre pokus o úplné prelomenie jej veta.

Bude sa o ňom hlasovať v utorok večer alebo v stredu doobeda, povedal Matovič v relácii Na telo v TV Markíza. Na otázku, či na to bude mať potrebných 76 hlasov,

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie