Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Máme tu novú konzervatívnu koalíciu, ktorá ignoruje ekonomickú vedu

Mária Šofranko, Igor Matovič a Peter Kremský. Foto - TASR
Mária Šofranko, Igor Matovič a Peter Kremský. Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

hlavnou správou včerajška bolo prelomenie prezidentkinho veta balíčka rodinných opatrení. Ani po ňom však jeho autor Igor Matovič nemá vyhraté, prezidentka už avizovala, že nechá posúdiť Ústavný súd, či bolo v poriadku jeho zrýchlené prijímanie bez riadneho pripomienkového procesu. Neprekvapilo by, ak by sudcovia povedali, že nebolo.

Skrátená diskusia o balíčku naplno odhalila, akým nebezpečenstvom pre verejné financie je štýl fungovania ministra financií. Ak si Matovič niečo zaumieni, nepresvedčia ho žiadni experti, žiadne čísla, ani medzinárodné porovnania. Ak má nápad v názve prorodinné, môže si byť istý, že ho podporia konzervatívne zmýšľajúci koaliční partneri a aj fašisti.

Slovensko si nemôže dovoliť dávať peniaze aj tým, čo to až tak nepotrebujú, a súčasne zabúdať na bezdetné rodiny. Ak by Ústavný súd vyhovel prezidentke, vládna koalícia by len dostala druhú šancu urobiť to poriadne. Nikto nezomrie.

Ekonomický newsfilter má vo štvrtok 1300 slov, prečítate ho za 5 a pol minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Matovič s pomocou fašistov prelomil prezidentkino veto rodinného balíčka

Ministrovi financií Igorovi Matovičovi sa na druhý pokus podarilo presadiť miliardový balíček prorodinných opatrení, keď jeho OĽaNO spolu s koaličnou Sme rodina, ĽSNS, kuffovcami a niekoľkými ďalšími nezaradenými poslancami prelomili prezidentkino veto. Bez fašistov by nemal potrebných 76 hlasov.

Ani to však neznamená, že Matovič splnil svoj sľub o 200 eurách na dieťa (túto sumu zďaleka nedostanú všetky rodiny, ako píše Zuzana Kollárová). Prezidentka Zuzana Čaputová už

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie