Denník N

Ekonomický newsfilter: Matovič rozbil vlastnú koalíciu v čase, keď Slovensko najviac potrebuje pevnú vládu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

na začiatok dobrá správa: Ukrajina a Moldavsko získali status kandidátskych krajín EÚ, medzi ktorými sú najmä krajiny Balkánu. Na dosiahnutie členstva však potrebujú dokončiť množstvo reforiem, čo môže trvať aj viac ako desať rokov.

A teraz sa pozrime, čo robí vláda krajiny, ktorá je členom EÚ takmer 20 rokov:

Koaliční a opoziční poslanci sa v posledných dvoch dňoch navzájom premiešali a v rôznych zoskupeniach v parlamente hlasujú za pofidérne zákony.

Spôsobil to Igor Matovič, ktorý sa spojil s fašistami, aby pretlačil nedomyslený rodinný balík cez prezidentské veto a proti vôli svojich koaličných partnerov SaS a Za ľudí.

Je to veľmi nebezpečné, keďže Slovensko potrebuje v tomto momente stabilnú vládu, ktorá bude pripravená rýchlo a rozumne čeliť tomu, čo sa na krajinu valí.

Tou najväčšou hrozbou je možnosť náhleho alebo postupného zastavenia ruského plynu. V Nemecku je okolo neho už poriadny poplach. Slovensko je oveľa zraniteľnejšie, ale politici sa tejto hrozbe nevenujú, lebo sa až príliš zaoberajú dúhovými vlajkami, medveďmi a sami sebou.

Piatkový Ekonomický newsfilter má necelých 1300 slov, na jeho prečítanie stačí približne 5 minút. Pripravil Ján Kováč.


1. Vznikajú ďalšie opozično-koaličné pakty a dôležité témy idú bokom

Po schválení rodinného balíčka s pomocou fašistov koaliční poslanci zhodili zábrany a pustili sa do ďalších paktov

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie