Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Matovič rozbil vlastnú koalíciu v čase, keď Slovensko najviac potrebuje pevnú vládu

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

ČSOB Smart účet je naveky bez poplatku a teraz aj s bonusom 75 eur za založenie


Dobrý deň,

na začiatok dobrá správa: Ukrajina a Moldavsko získali status kandidátskych krajín EÚ, medzi ktorými sú najmä krajiny Balkánu. Na dosiahnutie členstva však potrebujú dokončiť množstvo reforiem, čo môže trvať aj viac ako desať rokov.

A teraz sa pozrime, čo robí vláda krajiny, ktorá je členom EÚ takmer 20 rokov:

Koaliční a opoziční poslanci sa v posledných dvoch dňoch navzájom premiešali a v rôznych zoskupeniach v parlamente hlasujú za pofidérne zákony.

Spôsobil to Igor Matovič, ktorý sa spojil s fašistami, aby pretlačil nedomyslený rodinný balík cez prezidentské veto a proti vôli svojich koaličných partnerov SaS a Za ľudí.

Je to veľmi nebezpečné, keďže Slovensko potrebuje v tomto momente stabilnú vládu, ktorá bude pripravená rýchlo a rozumne čeliť tomu, čo sa na krajinu valí.

Tou najväčšou hrozbou je možnosť náhleho alebo postupného zastavenia ruského plynu. V Nemecku je okolo neho už poriadny poplach. Slovensko je oveľa zraniteľnejšie, ale politici sa tejto hrozbe nevenujú, lebo sa až príliš zaoberajú dúhovými vlajkami, medveďmi a sami sebou.

Piatkový Ekonomický newsfilter má necelých 1300 slov, na jeho prečítanie stačí približne 5 minút. Pripravil Ján Kováč.


1. Vznikajú ďalšie opozično-koaličné pakty a dôležité témy idú bokom

Po schválení rodinného balíčka s pomocou fašistov koaliční poslanci zhodili zábrany a pustili sa do ďalších paktov

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie