Denník N

Firemný newsfilter: Sulíkovci sa vracajú k dotovaniu elektroáut a OĽaNO chce zoštátniť pôdu na zrýchlenie výstavby

Minister hospodárstva Richard Sulík v parlamente. Foto – TASR
Minister hospodárstva Richard Sulík v parlamente. Foto – TASR

Najhoršou správou aj pre slovenské firmy je Matovičovo nepremyslené pretlačenie celoplošnej podpory rodín namiesto cielenej pomoci ľuďom s nízkymi príjmami. To druhé by štátnu pokladnicu stálo jednorazovo zhruba 300 miliónov eur. Prvé nás každý rok bude stáť miliardu eur, a to už je pre verejné financie mimoriadne veľká záťaž, ktorá sa môže pretaviť do zhoršenia celej ekonomiky.

Zvrátiť to síce ešte môže Ústavný súd, keďže Matovič zákon aj za pomoci fašistov pretlačil bez riadneho pripomienkového konania. No s jeho podobne populistickými a nepremyslenými návrhmi sa môžeme stretávať ešte ďalšie skoro dva roky.

Odstrihávanie sa od energií z Ruska vyvoláva zasa to, že minimálne dočasne sa k oživeniu uhoľných elektrární vracia nielen Nemecko, ale aj v Európe asi vôbec najzelenšie Rakúsko. Na Slovensku sa o oddialení ich utlmovania zatiaľ nič nehovorí.

Všetko dôležité, čo sa deje v slovenských firmám a čo ich ovplyvňuje, zhrnul Ivan Haluza do 2 100 slov, čo je 9 a pol minúty čítania.


1. Ministerstvo hospodárstva po kritike automobiliek mení postoj k dotovaniu nákupu elektromobilov. Už ho neodmieta

Ešte začiatkom tohto roka sa ministerstvo hospodárstva na čele s Richardom Sulíkom vyjadrilo, že pred dotáciami na nákup elektromobilov preferuje štátnu podporu na budovanie nových nabíjačiek. A povedalo to aj napriek tomu, že po nástupe terajšej vlády nové dotácie na elektroautá sľubovalo. Teraz svoj postoj mení.

Informuje o tom TASR s tým, že Sulíkov rezort sa

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firemný newsfilter

Nové informácie o slovenských podnikoch sumarizuje každý piatok skúsený firemný reportér Ivan Haluza.

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie