Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Vďaka nevyčerpaným eurofondom sa možno znova rozbehnú dotácie na elektromobily

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

bizár politiky najsilnejšieho vládneho hnutia pokračuje. Cez víkend do nej šéf OĽaNO Igor Matovič spoločne s premiérom Eduardom Hegerom zaviedli ďalší „inovatívny“ prvok – prosbu o odpustenie spojenú so žiadosťou o ďalšiu spoluprácu s koaličným partnerom SaS.

Ako to už v OĽaNO chodí, súčasný minister financií a jeho predchodca vo funkcii, dnes premiér, ju predtým zarámcovali ďalším návrhom na jednorazovú plošnú pomoc 400-tisíc ľuďom z verejnej správy. Bez akejkoľvek debaty s koaličnými partnermi a odborníkmi, zato s cenovkou ďalších 200 miliónov eur. Matovič ju ešte počas tlačovky dopočítaval na kalkulačke svojho mobilu, aby mu vyšlo, čo potreboval.

A aj keď premiér tvrdil, že s Matovičom „veľmi intenzívne pracovali, aby našli nejaké zdroje“, odkiaľ na to v skutočnosti zoberú, odmietli prezradiť. Podľa Matoviča to budú „s veľmi veľkou pravdepodobnosťou mimoriadne zdroje, ktoré dnes v rozpočte nemáme“.

Ekonomický newsfilter sme dnes pripravili na 1260 slov5 minút čítania. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Je tu šanca, že by sa mohli obnoviť dotácie na elektromobily

Fakt, že na Slovensku ostáva obrovský balík nevyčerpaných eurofondov, možno v konečnom dôsledku pomôže záujemcom o kúpu elektromobilov. Z vyše 16 miliárd eur, ktoré môžeme čerpať len do konca budúceho roka, sme zatiaľ využili len zhruba 9,5 miliardy a ministerstvá už hľadajú možnosti, ako čo najviac peňazí dočerpať.

Hoci rezort hospodárstva ešte začiatkom roka tvrdil, že s dotáciami na elektromobily nepočíta, teraz „preveruje možnosti“, ako by sa dali na to presunúť možno už na jeseň peniaze medzi operačnými programami. Nemá to však vo svojich rukách.

Čo sa zmenilo:

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie