Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Zdá sa, že plynu bude túto zimu dosť

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

odborári včera odmietli jednorazovú päťstovku, ktorú im namiesto dodatočného zvýšenia platov cez víkend ponúkli premiér s ministrom financií. Zatiaľ teda pre štátnych zamestnancov platí len 3-percentný rast od júla.

Podľa šéfa školských odborov sú však rokovania s vládou o platoch na dobrej ceste. Vládna koalícia teda možno pochopila, že v časoch dvojcifernej inflácie nestačí len prijímať prorodinné balíčky.

Aj keď v skutočnej protiinflačnej pomoci Slovensko zaostáva, na úplné vypnutie ruského plynu je pripravené lepšie ako ostatné krajiny v regióne. Bohužiaľ, platí to zatiaľ len z pohľadu naplnenosti zásobníkov, nie zmeny správania, ktorá by viedla k menšej spotrebe.

Ekonomický newsfilter na stredu prečítate za necelých 5 minút, má približne 1100 slov. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Slovensko je na tom s plynom lepšie ako iné krajiny v regióne

Európska únia sa intenzívne pripravuje na možnosť, že už čoskoro prestane na kontinent tiecť ruský plyn. Slovensko je nachystané lepšie ako iné krajiny regiónu, v zásobníkoch je už viac ako polovica ročnej spotreby.

Spolu s dohodnutými dodávkami z Nórska

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie