Denník N

Ekonomický newsfilter: Zdá sa, že plynu bude túto zimu dosť

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

odborári včera odmietli jednorazovú päťstovku, ktorú im namiesto dodatočného zvýšenia platov cez víkend ponúkli premiér s ministrom financií. Zatiaľ teda pre štátnych zamestnancov platí len 3-percentný rast od júla.

Podľa šéfa školských odborov sú však rokovania s vládou o platoch na dobrej ceste. Vládna koalícia teda možno pochopila, že v časoch dvojcifernej inflácie nestačí len prijímať prorodinné balíčky.

Aj keď v skutočnej protiinflačnej pomoci Slovensko zaostáva, na úplné vypnutie ruského plynu je pripravené lepšie ako ostatné krajiny v regióne. Bohužiaľ, platí to zatiaľ len z pohľadu naplnenosti zásobníkov, nie zmeny správania, ktorá by viedla k menšej spotrebe.

Ekonomický newsfilter na stredu prečítate za necelých 5 minút, má približne 1100 slov. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Slovensko je na tom s plynom lepšie ako iné krajiny v regióne

Európska únia sa intenzívne pripravuje na možnosť, že už čoskoro prestane na kontinent tiecť ruský plyn. Slovensko je nachystané lepšie ako iné krajiny regiónu, v zásobníkoch je už viac ako polovica ročnej spotreby.

Spolu s dohodnutými dodávkami z Nórska

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie