Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Šéf parlamentného finančného výboru navrhuje výmenu ministra financií

Igor Matovič a Eduard Heger na tlačovej besede v Národnej rade. Foto - TASR
Igor Matovič a Eduard Heger na tlačovej besede v Národnej rade. Foto – TASR

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

ministrovi zdravotníctva sa včera opäť nedostal na rokovanie vlády investičný plán na nemocnice, ktorý v rámci plánu obnovy treba schváliť do konca júna. No Vladimír Lengvarský naďalej ukazuje božskú trpezlivosť a treba povedať, že ministra s takýmto osobnostným vybavením tak ľahko v budúcnosti nenájdeme.

„Som tam preto, aby sa zdravotníctvo pohlo správnym smerom. Pokiaľ vidím šancu, že to je možné, budem sa zaoberať zdravotníctvom a nie tým, kto ma nahradí,“ povedal včera v rozhovore pre Denník N na početné otázky Veroniky Folentovej, čo hovorí na to, že mu šéf OĽaNO Igor Matovič za chrbtom hľadá náhradu. „Mám sa venovať zdravotníctvu a ja sa mu venujem. Cieľom je, aby som tanker nasmeroval tak, aby sa ťažko otáčal,“ komentoval situáciu tak sucho, ako to on vie.

Je to celkom rozdiel v porovnaní s tým, čo hovorí šéf parlamentného finančného výboru práve o Matovičovi. O tom čítajte nižšie.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1250 slov, opäť vám na prečítanie bude stačiť 5 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Podľa Viskupiča Matovič robí ekonomické nezmysly

„Potrebovali by sme nového ministra financií,“

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie