Denník N

Ekonomický newsfilter: Šéf parlamentného finančného výboru navrhuje výmenu ministra financií

Igor Matovič a Eduard Heger na tlačovej besede v Národnej rade. Foto - TASR
Igor Matovič a Eduard Heger na tlačovej besede v Národnej rade. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

ministrovi zdravotníctva sa včera opäť nedostal na rokovanie vlády investičný plán na nemocnice, ktorý v rámci plánu obnovy treba schváliť do konca júna. No Vladimír Lengvarský naďalej ukazuje božskú trpezlivosť a treba povedať, že ministra s takýmto osobnostným vybavením tak ľahko v budúcnosti nenájdeme.

„Som tam preto, aby sa zdravotníctvo pohlo správnym smerom. Pokiaľ vidím šancu, že to je možné, budem sa zaoberať zdravotníctvom a nie tým, kto ma nahradí,“ povedal včera v rozhovore pre Denník N na početné otázky Veroniky Folentovej, čo hovorí na to, že mu šéf OĽaNO Igor Matovič za chrbtom hľadá náhradu. „Mám sa venovať zdravotníctvu a ja sa mu venujem. Cieľom je, aby som tanker nasmeroval tak, aby sa ťažko otáčal,“ komentoval situáciu tak sucho, ako to on vie.

Je to celkom rozdiel v porovnaní s tým, čo hovorí šéf parlamentného finančného výboru práve o Matovičovi. O tom čítajte nižšie.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1250 slov, opäť vám na prečítanie bude stačiť 5 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Podľa Viskupiča Matovič robí ekonomické nezmysly

„Potrebovali by sme nového ministra financií,“

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie