Denník N

Zelený newsfilter: Sulík má pri dotáciách na elektromobily príležitosť ukázať, že nie je Matovič

Igor Matovič a Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič
Igor Matovič a Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič

Ministerstvo hospodárstva skúma, či by sa dala časť z nevyčerpaných eurofondov použiť na dotácie na elektromobily a plug-in hybridy. Medzi ľuďmi, ktorí sú s témou oboznámení, sa hovorí o sume 5- až 10-tisíc eur na elektromobil a o polovici z toho v prípade plug-in hybridov.

Ak by na rozdávanie naozaj došlo, minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) bude mať príležitosť ukázať, ako vyzerá adresná pomoc, po ktorej volal v prípade „prorodinného“ balíka Igora Matoviča (OĽaNO).

Sulík balíku vyčítal okrem iného aj to, že nie je adresný, teda že nezohľadňuje príjmy domácností a týka sa aj bohatých, ktorí žiadnu pomoc nepotrebujú.

To isté však hrozí aj pri dotáciách na elektromobily. V dnešnom vydaní Zeleného newsfiltra sa pozrieme v úvode na to, ako by taká adresná pomoc mala vyzerať.

Zelený newsfilter každý štvrtok komentuje najdôležitejšie správy o klimatickej zmene, životnom prostredí a o ich vplyve na ekonomiku a životný štýl.

Dnešné vydanie zostavili reportéri Denníka E Karolína Kiripolská a Tomáš Grečko. Má 1 800 slov, ktoré si stihnete prečítať za 7 minút.

1. Adresná pomoc v prípade elektromobilov: Kľúčový parameter by mal byť príjem domácností

Ilustračné foto N – Vladimír Šimíček

Denník E zisťoval, aký kľúč by pri rozdeľovaní dotácií mohlo použiť ministerstvo hospodárstva. Najpravdepodobnejšia je možnosť, že dotácie budú

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ceny energií

Doprava

Klimatická kríza

Ochrana prírody

Priemysel

Zelený newsfilter

Životné prostredie

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie