Denník N

Firemný newsfilter: Najcennejšia slovenská firma a najväčší automotive subdodávateľ po zakopnutí rastú a Volvo je naše

Logo automobilky Volvo. Foto – TASR/AP
Logo automobilky Volvo. Foto – TASR/AP

Najskôr dôležitá správa pre najsilnejšiu súčasť slovenského priemyslu. Európska únia schválila ukončenie predaja vozidiel so spaľovacími motormi na ropné palivá do roku 2035. Od tohto dátumu sa budú môcť registrovať iba nové spaľovacie vozidlá na uhlíkovo-neutrálne palivá ako sú vodík, biopalivá a iné syntetické palivá. Mnohé automobilky však už teraz rátajú s ukončením výroby áut na naftu a benzíny do roku 2030.

A minister hospodárstva Richard Sulík už chystá tretí balík opatrení na zjednodušenie podnikania. Chce rozširovať dohody o vykonaní práce či predlžovať certifikáty na e-Kasy.

Ostatné podstatné správy o vzostupoch aj pádoch slovenských firiem zhrnul Ivan Haluza do 2 100 slov, čo je 9 a pol minúty čítania.

1. Eset si za vlaňajšok pripísal nový rekordný zisk. Prvýkrát zarobil viac ako 80 miliónov eur

Antivírusová spoločnosť Eset, ktorá je svojou vysokou ziskovosťou, celosvetovým predajom i líderstvom v svetovom biznise s kybernetickou bezpečnosťou najcennejšou firmou v rukách domácich slovenských podnikateľov, musela počas prvého covidového, teda predminulého roku, svoj dlhodobo dynamický rast prerušiť. Tržby jej stúpli iba o sedem miliónov eur na 534 miliónov eur a jej profit zostal na 78 miliónoch eur. No vlani sa už Eset prepracoval k podstatnejšiemu rastu.

Ako poskočil Eset:

  • Tržby firmy vzrástli vlani o vyše 30 miliónov eur na 565 miliónov eur.
  • No hlavne si firma prvýkrát v histórii

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firemný newsfilter

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie