Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Volvo bol vraj príklad vzornej spolupráce Matoviča so Sulíkom

Ešte začiatkom júla Igor Matovič bol pri slavnostnom podpise zmluvy s Volvom no teraz sa mu jeho investícia zdá menej významná. Foto - TASR
Ešte začiatkom júla Igor Matovič bol pri slavnostnom podpise zmluvy s Volvom no teraz sa mu jeho investícia zdá menej významná. Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Investujeme iba do toho, čomu veríme. Zverte svoje financie do starostlivosti WOOD & Company


Dobrý deň,

v piatok ohlásená investícia švédskeho Volvo Cars (ovládaného čínskym koncernom Geely) za 1,2 miliardy eur bude významným prínosom nielen pre automobilový priemysel, ale najmä pre rozvoj východného Slovenska.

Pozoruhodná je v tejto súvislosti reakcia prezidenta košického U. S. Steelu Jima Bruna, keďže pri oceliarňach doteraz nebolo vôbec isté, či sa do rozsiahlej a drahej modernizácie Američania chcú pustiť. „Sme pripravení kooperovať a podeliť sa o naše skúsenosti s podnikaním (…) vytvoríme dlhotrvajúce partnerstvo, ktoré pomôže obom spoločnostiam, regiónu a Slovensku stať sa lídrom v zelenej priemyselnej výrobe,“ povedal Bruno.

Príchod piatej automobilky si v piatok vychutnával aj premiér Eduard Heger a pri tejto príležitosti sa snažil tlmiť spor ministrov Igora Matoviča a Richarda Sulíka rečami o tom, aký je na nich úprimne hrdý a ako pred príchodom Volva vzorne spolupracovali.

Tento týždeň sa po rokovaní vedenia SaS ukáže, či jeho diplomatické úsilie bude stačiť na to, aby si SaS vo vláde udržal.

Ekonomický newsfilter má dnes 1370 slov, na prečítanie potrebujete 6 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Po Bratislave, Žiline, Trnave a Nitre budú automobilové už aj Košice

Slovensko si opäť posilňuje pozíciu v automobilovom priemysle a Valaliky, dedinka susediaca s najjužnejším košickým sídliskom, sa odrazu stáva dôležitým bodom na mape.

Ako bude vyzerať košické Volvo:  

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie