Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Sulíkovi treba poďakovať za plyn na budúcu sezónu aj ultimátum pre Matoviča

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

za normálnych okolností by ultimátum jednej koaličnej strany, ktorým si chce vynútiť odchod predsedu druhej koaličnej strany z vlády, bolo šokujúcou správou sezóny. Nie však na Slovensku, kde je skoro každému jasné, že štýl politiky ministra financií Igora Matoviča je zásadnou prekážkou toho, aby táto krajina napredovala.

Preto nikoho neprekvapilo, že predseda SaS Richard Sulík dal včera premiérovi Eduardovi Hegerovi čas do konca augusta, nech zabezpečí Matovičov odchod z vlády. Ten však ešte pred tlačovou konferenciou SaS preventívne oznámil, že požiadavka je neprijateľná.

Aj Sulíkovi a SaS sa dá všeličo vytknúť, ale aspoň neprichádzajú s miliardovými nekrytými balíčkami a ministerstvo zahraničných vecí pod vedením ich nominanta Ivana Korčoka je zárukou, že Slovensko vie, kde je geopolitický sever.

Nehľadiac na to, že Sulík si na rozdiel od Matoviča plní domáce úlohy. Už o tri dni by Slovensko malo mať dosť plynu na celú zimnú sezónu, zatiaľ čo domácnosti bez detí môžu o kompenzácii zvýšených životných nákladov len snívať.

Na ťahu sú Obyčajní ľudia a strane SaS sa treba poďakovať, že ich k tomu postrčila.

Ekonomický newsfilter má dnes necelých 1100 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Slovensko by o tri dni malo mať dosť plynu na celú zimu, hovorí Sulík 

Už o tri dni by v slovenských zásobníkoch malo byť toľko plynu, že ho bude najbližšiu zimu dostatok aj pre najnáročnejšie fabriky, sľubuje v rozhovore pre Denník E minister hospodárstva Richard Sulík. Aj keby Rusi hneď potom vypli plyn, žiadne obmedzovanie spotreby podľa neho nehrozí.

Jeho slová sú v rozpore s tým, čo hovoria

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie