Denník N

Ekonomický newsfilter: Sulíkovi treba poďakovať za plyn na budúcu sezónu aj ultimátum pre Matoviča

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

za normálnych okolností by ultimátum jednej koaličnej strany, ktorým si chce vynútiť odchod predsedu druhej koaličnej strany z vlády, bolo šokujúcou správou sezóny. Nie však na Slovensku, kde je skoro každému jasné, že štýl politiky ministra financií Igora Matoviča je zásadnou prekážkou toho, aby táto krajina napredovala.

Preto nikoho neprekvapilo, že predseda SaS Richard Sulík dal včera premiérovi Eduardovi Hegerovi čas do konca augusta, nech zabezpečí Matovičov odchod z vlády. Ten však ešte pred tlačovou konferenciou SaS preventívne oznámil, že požiadavka je neprijateľná.

Aj Sulíkovi a SaS sa dá všeličo vytknúť, ale aspoň neprichádzajú s miliardovými nekrytými balíčkami a ministerstvo zahraničných vecí pod vedením ich nominanta Ivana Korčoka je zárukou, že Slovensko vie, kde je geopolitický sever.

Nehľadiac na to, že Sulík si na rozdiel od Matoviča plní domáce úlohy. Už o tri dni by Slovensko malo mať dosť plynu na celú zimnú sezónu, zatiaľ čo domácnosti bez detí môžu o kompenzácii zvýšených životných nákladov len snívať.

Na ťahu sú Obyčajní ľudia a strane SaS sa treba poďakovať, že ich k tomu postrčila.

Ekonomický newsfilter má dnes necelých 1100 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Slovensko by o tri dni malo mať dosť plynu na celú zimu, hovorí Sulík 

Už o tri dni by v slovenských zásobníkoch malo byť toľko plynu, že ho bude najbližšiu zimu dostatok aj pre najnáročnejšie fabriky, sľubuje v rozhovore pre Denník E minister hospodárstva Richard Sulík. Aj keby Rusi hneď potom vypli plyn, žiadne obmedzovanie spotreby podľa neho nehrozí.

Jeho slová sú v rozpore s tým, čo hovoria

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie